Seznam nejčastějších otázek

Jak úniková hra probíhá?
Každá úniková místnost je zasazená do určitého tématu/oblasti/doby. Na jeho základě máte daný určitý úkol, který musíte splnit, abyste unikli z místnosti. Před vstupem do místnosti Vám personál řekne příběh hry, instrukce a daný úkol. Personál Vám také sdělí, jakým způsobem můžete získat nápovědu, když nebudete vědět jak dál (pomocí vysílačky, telefonu atd.). Následně Vás personál zavře do místnosti plné hádanek, rébusů, úkolů a nastaví časový limit. Personál průběžně Vaši hru sleduje, ať může poradit, pokud si to budete přát. Pak už je to celé na Vašem týmu, jestli dokážete všechny nástrahy a úkoly vyřešit! Náš tip: po absolvování si budete chtít sdělit Vaše pocity ze hry, tak je dobré zamířit rovnou na nějaký drink :)

Je hra určená i pro cizince?
Většina her je jazykově neutrální a sama o sobě nevyžaduje jazykové znalosti. Úvod a instrukce k jednotlivé místnosti jsou většinou možné v českém a anglickém jazyce. Případně si tuto informaci ověřte u dané hry.

Jsou escape games vhodné i pro firmy?
Určitě ano. Některé jsou dokonce navrženy přímo psychology na podporu teamových dovedností. Více v samostatném článku teambuilding.

Jaké je nejvhodnější oblečení pro hru?

Není žádné předepsané oblečení, které by bylo vhodné na hru. Oblečte se tak, abyste se cítili pohodlně.

Více informací o tomto webu najdete na stránce O tomto webu.