Alchymistická laboratoř MysteryRoom

Cena: 1200Kč – 1700Kč Počet osob: 2–5 Časový limit: 60–120 min.

Kontakt

Společnost MysteryRoom

Adresa

Anenská 10, Brno
Odkaz na mapu http://www.mysteryroom.cz
Víte že? Sledujeme kde maji VOUCHERY na únikové hry? Více v sekci:
ZLEVNĚNÉ HRY

Hodnocení uživatelů

Zábava
Propracovanost
Obtížnost
Přejít na rezervaci
Alchymistická laboratoř
Výsledné hodnocení: 4.8 z 5 , celkem 14 komentářů

O hře efektystarodávnétajemné

Troufnete si nalézt tajnou alchymistickou laboratoř, objevit kouzlo alchymie a pokračovat ve stopách mocného alchymisty, jemuž se podařilo odhalit jedno z největších tajemství alchymie – oživení bájného umělého člověka? Ale pozor! Budete muset zdolat rozličné úkoly a přitom potrápit nejen své mozkové závity, ale i smysly, šikovnost a sehranost týmu. Sami si můžete zvolit obtížnost hry (lehkou, střední nebo těžkou) a její délku (60, 90 nebo 120 minut). Pokud nevíte, jakou obtížnost/délku hry si zvolit, podívejte se na doporučení na našich webových stránkach (sekce FAQ) nebo nás kontaktujte a my Vám rádi poradíme.

Komentář společnosti MysteryRoom

Originální úkoly, elektronicky ovládané herní prvky a atmosféra, která tě vtáhne do děje - to jsou únikové hry od MysteryRoom. Těšíme se na Vás! :)Místnost jsme našli velmi jednoduše a po vstupu do MysteryRoom nás čekalo příjemné přivítání s občerstvením. Dozvěděli jsme se, že na to, abychom hru zvládli, máme 90 minut a vybrali jsme si střední obtížnost. Nedalo nám to a museli jsme se zeptat organizátorů, jaký byl prozatím nejlepší čas zvládnutí střední obtížnosti. Po vyslovení rekordního času 52 minut nám stoupl adrenalin v krvi a byli jsme rozhodnuti se minimálně tomuto času vyrovnat.

Game masteři nám popsali prastarý příběh o tajemném a velmi učeném alchymistovi přezdívaném Magnicius Veliký. Ten svůj život zasvětil snahou oživit bájného umělého člověka – „homunkula“, v tajných prostorách staré nemocnice u sv. Anny. Pomáhali mu k tomu alchymistické receptury a mystické přístroje, které i nám měly napovědět, jak oživit děsivou postavu. V jeho záhadné pracovně to prý vše zanechal a tak i možnost odhalit všechna jeho dlouho zapomenutá tajemství.

Po vstupu do pracovny jsme byli překvapeni jejím minimalistickým a věrohodným provedením. Upřímně, u některých alchymistických přístrojů jsme si nebyli vůbec jisti, k čemu vlastně slouží. Postupně jsme si ale dávali dohromady různé souvislosti. Hra začala být napínavá a my věděli, že tajemno ještě zdaleka neskončilo. Po rozlousknutí zásadních rébusů a hádanek nás čekaly další velmi dobře navazující úkoly. Bylo třeba zručnosti, logického uvažování, ale i výborného smyslu pro detail. Hru si užívali jak ti z nás, kteří na ni šli analyticky, tak i ti, co šli spíš za svým instinktem. Vše mělo svá pravidla a žádné vyřešení úkolu nebylo jen náhoda.

I když jsme měli slušné tempo, měli jsme pocit, že nás tlačí čas. Začali jsme se ztrácet v signalizaci zbývajícího času a trochu jsme i zpanikařili. Ale vždy nás jeden ze spoluhráčů posunul o kus dál k oživení homunkula. A tak se i stalo. Odhalili jsme všechna tajemství pracovny v čase 75 minut. I když jsme byli daleko za vynikajícím časem vedoucí skupiny, hru jsme si maximálně užili. Navíc jsme na konci vyzvěděli, že celý koncept hry si majitelé vymysleli a vybudovali sami. Stálo za ním více než 8 měsíců těžké práce včetně vystavění interiéru, ladění detailů a testování.

My před nimi smekáme a děkujeme za pozvání. Za propracovanost, akčnost i vlastní nápad dáváme 5/5. Za nás se jedná o jednu z mála špičkových místností ze světa escape games.

Redakce, 30.06.2017

Únikové hry od MysteryRoom

Zakletý Cirkus

Vstupte do Zakletého Cirkusu, zdolejte nevšedné úkoly a pomozte klaunovi Valdovi a jeho přátelům osvobodit uvězněný dětský smích.
Více informací o hře

Kde si escape game Alchymistická laboratoř zahrát?