Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel Questerland

Cena: 800-1500Kč Počet osob: 2-5 Časový limit: 60

Kontakt

Společnost Questerland

Adresa

Mánesova 54, Praha 2
Odkaz na mapu http://www.questerland.cz/
Víte že? Sledujeme kde maji VOUCHERY na únikové hry? Více v sekci:
ZLEVNĚNÉ HRY

Hodnocení uživatelů

Zábava
Propracovanost
Obtížnost
Přejít na rezervaci
Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel
Výsledné hodnocení: 4 z 5 , celkem 16 komentářů

O hře efektystarodávné

Máte rádi příběhy Harryho Pottera? Pokud ano, tak určitě vyzkoušejte novou hru z kouzelnického prostředí. Úkoly budete plnit pomocí kouzelných hůlek. Hůlky (a nejnovější technologie) vám dovolí mluvit s živými obrazy, slyšet hlasy duchů, ovládat světlo a plnit jiná „kouzla“.Tuto hru provozuje společnost Questerland, která sídlí na pražských Vinohradech, kousek od zastávky Jiřího z Poděbrad. 
Nebudete mít tedy sebemenší problém pak najít dobrou hospůdku na probrání řešených rébusů a hádanek. Lokace je tedy skvělá. Kromě této hry provozuje společnost také hru Va-Bank, na kterou se určitě brzy dostaneme. 

U vstupu nás přivítal sympatický "Game master" David. Uvedl nás do příběhu hry, vše vysvětlil a rozdal „kouzelnické hůlky“.
Hůlek bylo hned několik typů, tak jsme byli rádi, že si každý vybrat tu svou. Nebo si hůlka si hůlka vybrala hráče? :)
Tento originální element je jeden z největších kladů. Je to taková ta malá "blbůstka", která dodá atmosféru a zažijete
si s ní přidanou zábavu.

Samotný scénář hry Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel je inspirovaná příběhem a prostředím knih o Harrym Potterovi 
a cílem hry je úspěšně zvládnout závěrečnou zkoušku na kouzelnické škole.

Kulisy a rekvizity v místnosti nás zaujaly na první pohled, jde vidět že si tvůrci s prostorem vyhráli a také rozhodně nešetřili. 
Místnost je vybavena různými technologiemi, které celou hru oživuji a dodávají kouzelnou atmosféru. 
Jednotlivé úkoly jsou mnohdy velmi abstraktní a tak bylo náročnější udržet dějovou linku. V tomto spatřujeme malý zápor hry, kdy
náročnost úkolů značně kolísá a vy nevíte zda opravdu chtějí autoři něco těžšího nebo naopak jestli je daná věc takto triviální.
Z našeho pohledu by se hodilo náročnost úkolu trochu více srovnat. Díky tomu jsou "záseková místa" ještě více "záseková" :) a můžete zůstat dlouho u jednoho zdánlivě neřešitelného často hodně abstraktního úkolu. Zkrátka v této hře chce myslet trochu jinak, než ve většině ostatních únikových místností.
To může být samozřejmě plus. Hra je originální jak v rekvizitách, tak i v hádankách.

Na konci hry si bohužel říkáte, co a jak by šlo udělat trochu lépe i když je místnost skvěle zpracovaná, napadají Vás nějaká vylepšení.
Možná je to i tématem, které je všem tak blízké a máme přehnanější nároky a spoustu nápadů jak se s tématem Harry Potter vypořádat.
Abychom to shrnuli... Za nás tedy 4 hvězdičky z 5 možných. Hra byla skvělá, bavila nás, ale ... no prostě drobné ale tam bylo.
Nebo už jsme příliš zmlsaní? :)Redakce, 01.06.2016

Únikové hry od Questerland

Questerland má jen 1 únikovou hru. Pokud se Vám líbila a chcete si zahrát podobnou, zkuste vyhledávat podle typů hry.
Kde si escape game Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel zahrát?