Hra není schválena.

Hra byla již ukončena nebo momentálně prochází rekonstrukcí.

Dědictví BrainFAQ

Cena: 1.400 Kč Počet osob: 2-5 Časový limit: 60 min

Kontakt

Společnost BrainFAQ

Adresa

Orlí 27, Brno
Odkaz na mapu
Víte že? Sledujeme kde maji VOUCHERY na únikové hry? Více v sekci:
ZLEVNĚNÉ HRY

Hodnocení uživatelů

Zábava
Propracovanost
Obtížnost
Dědictví
Výsledné hodnocení: 4.4 z 5 , celkem 16 komentářů

O hře starodávnétajemné

Dědictví Cyrila Waniecka není jen tak - je třeba si jej vybojovat. Kromě boje s časem budete bojovat také s nástrahami, které na vás dědeček dávno před svojí smrti nachystal. Zažijte 60 minut plných napětí, zasaďte do sebe zdánlivě naprosto nesmyslné střípky a objevte cestu ven z naší záhadné místnost

Komentář společnosti BrainFAQ

V místnosti je dost prostoru pro najetí například s kočárem. Hra bohužel není vhodná pro vozíčkáře (za předpokladu, že chtějí po celou dobu hry zůstat ve vozíku - ti odvážnější nechť nás kontaktují, zvládneme vymyslet cokoliv :) ).Dědictví je jednou z dvou originálních her brněnské společnosti BrainFAQ. A jak by se zdálo z názvu, často kladené otázky jsme svému mozku opravdu nepokládali. Ba naopak, své závity jsme potrápili už před vchodem do místnosti.

Ještě před otevřením místnosti byl na dveřích jasný návod, jak se do ní dostaneme. Samozřejmě hned na začátku jsme si nedočetli informační popisek a chybu jsme udělali ještě před vstupem do místnosti. Ale tou to skončilo. Jakmile se za námi zaklapli dveře věděli jsme, že teď se pořádně zapotíme.

Interiér, i když vypadal jako byste se opravdu ocitli u vašeho dědečka v bytě, byl okouzlující. Výjimečný tím, že i když velice jednoduše vybaven, skrývalo se v něm několik záludných šifer, vodítek a rekvizit, které nebylo na první pohled, jak využít. Vše jsme procházeli, pečlivě zkoumali a hledali něco, co by nám pomohlo. Ale postupně se naše mlha pochybností o úniku rozpouštěla a my se příběhu dostávali pomalu na kloub. Museli jsme prokázat naši šikovnost, zručnost, předvídavost u dokonale ne-prvoplánových úkolů a dost jsme namáhali i logiku. Nejen že se nám podařilo najít závěť a tím vyfouknout tetičce dědictví přímo před nosem, ale taky jsme před ní stihli utéct z dědečkova pokoje.

Všechny úkoly dokonale pokryly postupně se vyvíjející příběh a my se ani na chvíli nenudili. S každým novým řešením jsme věděli, že jsme blíž úniku. Překvapovalo nás, s jakou lehkostí byla místnost vytvořena a kolik typově různých úkolů obsahovala. Tleskáme za skvělé provedení i za nápadité úkoly a šifry.

Nezbývá nám nic jiného, než dát Dědictví 5/5 hvězdiček a těšit se na další hru od BrainFAQ a jeho týmu.

Redakce, 02.01.2018

Únikové hry od BrainFAQ

LA3YRINT

Detektivní úniková hra na motivy seriálu Labyrint. Brutální sériový vrah rituálně vraždí jednu oběť za druhou. Dokážete další oběť zachránit dřív, než bude pozdě?
Více informací o hře

 Recenze hry 

Kukaččí hnízdo

Místní psychiatrická léčebna byla vždycky podivné místo. Když z ní ale začali mizet pacienti, celé Brno pojalo podezření. Jediný způsob, jak získat informace z útrob léčebny, je nechat se hospitalizovat.
Více informací o hře

Precrime

Systém Precrime chrání naši společnost před zlem. Zrovna když jste na prohlídce srdce tohoto systému, něco se ale zvrtne...
Více informací o hře

Kde si escape game Dědictví zahrát?