Hra není schválena.

Kukaččí hnízdo BrainFAQ

Cena: 1.800 Kč Počet osob: 2-6 Časový limit: 75 min

Kontakt

Společnost BrainFAQ

Adresa

Orlí 27, Brno
Odkaz na mapu http://brainfaq.cz/
Víte že? Sledujeme kde maji VOUCHERY na únikové hry? Více v sekci:
ZLEVNĚNÉ HRY

Hodnocení uživatelů

Zábava
Propracovanost
Obtížnost
Přejít na rezervaci
Kukaččí hnízdo
Výsledné hodnocení: 4.1 z 5 , celkem 5 komentářů

O hře modernísoučasné

Sehraný tým, pozornost, trocha šikovnosti - to všechno budete potřebovat. Po úspěšné únikové hře Dědictví přichází na svět její mladší, ale o to promakanější sestřička. Nic se neděje nadarmo, takže ani zmizelí pacienti z Kukaččího hnízda, místní psychiatrické léčebny, se nejspíš neztratili jen tak. Vy, jako tým těch nejodvážnějších z města, dostanete tajnou zprávu od jednoho z přeživších. Poradí vám přesně, jak se do nepřístupné léčebny dostat, abyste mohli nasbírat důkazy o tom, co se tam děje. S hledáním a cestou ven vám už ale nikdo nepomůže - ta je jen na vás!

Komentář společnosti BrainFAQ

Hra je velmi dobře hratelná ve dvojici. V místnosti je dost prostoru pro najetí například s kočárem. Hra bohužel není vhodná pro vozíčkáře (za předpokladu, že chtějí po celou dobu hry zůstat ve vozíku - ti odvážnější nechť nás kontaktují, zvládneme vymyslet cokoliv :) ).Tak už i my z redakce jsme se nechali hospitalizovat v pověstné psychiatrické léčebně – Kukaččím hnízdě. Na místo jsme vyrazili ve čtyřech a netrvalo nám dlouho, něž jsme v budově IN-HOUSE na Moravském náměstí v Brně našli správné patro a místnost kam se nechat zavřít.

Po příchodu do zázemí únikovky nás personál seznámil s příběhem a každý jsme dostali tabletky (i když si myslíme, že někteří z nás byli ve stavu, že by potřebovali dvojnásobnou dávku). Pak jsme se měli zbavit všeho majetku, který jsme měli po kapsách. Tak, jak by to probíhalo i v každé jiné léčebně. No a pak přišel bod zlomu. Měli jsme obětovat jedno z nás, vybrat toho nejšílenějšího a poslat ho do místnosti, jako “předjezdce”.  Už to nám přišlo zvláštní. V léčebně se už dřív ztráceli pacienti a my ho tam máme pustit samotného? Nedalo se nic dělat, instrukce byly jasné.

Pak přišla na řadu druhá část týmu. A pak už střídalo jedno překvapení druhé. Ve hře byla spousta pestrých úkolů. Někdy postačil k rozluštění selský rozum, někdy jsme museli zapojit logiku, ale hlavně jsme museli být velmi pozorní a pracovat v týmu. Úkoly na sebe báječně navazovaly a v podstatě ani nešlo plnit další, bez toho, aniž by se vyřešil ten předchozí. Když už jsme mysleli, že máme vyhráno, objevovali se nové výzvy a šifry. Návaznost a nápaditost úkolů podporovalo celkovou atmosféru hry a šifry jako by gradovali do velkého finále. A věřte nebo ne, záhadu psychiatrické léčebny jsme odhalili a stihli jsme se odtud dostat i v dobrém duševním zdraví.

Hru doporučujeme všem, kteří mají rádi spojení technických úkolů s logickými. Je plná úsměvných ale i záhadných situací. Děj hry vás společně s hudbou dokonale vtáhne do věrohodné atmosféry léčebny.

Za redakci dáváme týmu BrainFAQ už podruhé 5/5 hvězdiček a věříme, že Kukaččí hnízdo není poslední výzva, která nás od nich potkala.


Redakce, 10.01.2018

Únikové hry od BrainFAQ

LA3YRINT

Detektivní úniková hra na motivy seriálu Labyrint. Brutální sériový vrah rituálně vraždí jednu oběť za druhou. Dokážete další oběť zachránit dřív, než bude pozdě?
Více informací o hře

 Recenze hry 

Dědictví

Váš dědeček byl vášnivý hádankář a zasloužit si jeho dědictví není jen tak. Ty už víš, kde hledat závěť. Dostaneš se k ní dřív než šílená teta Ester?
Více informací o hře

Precrime

Systém Precrime chrání naši společnost před zlem. Zrovna když jste na prohlídce srdce tohoto systému, něco se ale zvrtne...
Více informací o hře

Kde si escape game Kukaččí hnízdo zahrát?