Kukaččí hnízdo BrainFAQ

Cena: 1.400 Kč Počet osob: 2-6 Časový limit: 75 min

Kontakt

Společnost BrainFAQ

Adresa

Orlí 27, Brno
Odkaz na mapu http://brainfaq.cz/
Víte že? Sledujeme kde maji VOUCHERY na únikové hry? Více v sekci:
ZLEVNĚNÉ HRY

Hodnocení uživatelů

Zábava
Propracovanost
Obtížnost
Přejít na rezervaci
Kukaččí hnízdo
Výsledné hodnocení: 3.7 z 5 , celkem 3 komentářů

O hře modernísoučasné

Sehraný tým, pozornost, trocha šikovnosti - to všechno budete potřebovat. Po úspěšné únikové hře Dědictví přichází na svět její mladší, ale o to promakanější sestřička. Nic se neděje nadarmo, takže ani zmizelí pacienti z Kukaččího hnízda, místní psychiatrické léčebny, se nejspíš neztratili jen tak. Vy, jako tým těch nejodvážnějších z města, dostanete tajnou zprávu od jednoho z přeživších. Poradí vám přesně, jak se do nepřístupné léčebny dostat, abyste mohli nasbírat důkazy o tom, co se tam děje. S hledáním a cestou ven vám už ale nikdo nepomůže - ta je jen na vás!

Komentář společnosti BrainFAQ

Hra je velmi dobře hratelná ve dvojici. V místnosti je dost prostoru pro najetí například s kočárem. Hra bohužel není vhodná pro vozíčkáře (za předpokladu, že chtějí po celou dobu hry zůstat ve vozíku - ti odvážnější nechť nás kontaktují, zvládneme vymyslet cokoliv :) ).Tak už i my z redakce jsme se nechali hospitalizovat v pověstné psychiatrické léčebně – Kukaččím hnízdě. Na místo jsme vyrazili ve čtyřech a netrvalo nám dlouho, něž jsme v budově IN-HOUSE na Moravském náměstí v Brně našli správné patro a místnost kam se nechat zavřít.

Po příchodu do zázemí únikovky nás personál seznámil s příběhem a každý jsme dostali tabletky (i když si myslíme, že někteří z nás byli ve stavu, že by potřebovali dvojnásobnou dávku). Pak jsme se měli zbavit všeho majetku, který jsme měli po kapsách. Tak, jak by to probíhalo i v každé jiné léčebně. No a pak přišel bod zlomu. Měli jsme obětovat jedno z nás, vybrat toho nejšílenějšího a poslat ho do místnosti, jako “předjezdce”.  Už to nám přišlo zvláštní. V léčebně se už dřív ztráceli pacienti a my ho tam máme pustit samotného? Nedalo se nic dělat, instrukce byly jasné.

Pak přišla na řadu druhá část týmu. A pak už střídalo jedno překvapení druhé. Ve hře byla spousta pestrých úkolů. Někdy postačil k rozluštění selský rozum, někdy jsme museli zapojit logiku, ale hlavně jsme museli být velmi pozorní a pracovat v týmu. Úkoly na sebe báječně navazovaly a v podstatě ani nešlo plnit další, bez toho, aniž by se vyřešil ten předchozí. Když už jsme mysleli, že máme vyhráno, objevovali se nové výzvy a šifry. Návaznost a nápaditost úkolů podporovalo celkovou atmosféru hry a šifry jako by gradovali do velkého finále. A věřte nebo ne, záhadu psychiatrické léčebny jsme odhalili a stihli jsme se odtud dostat i v dobrém duševním zdraví.

Hru doporučujeme všem, kteří mají rádi spojení technických úkolů s logickými. Je plná úsměvných ale i záhadných situací. Děj hry vás společně s hudbou dokonale vtáhne do věrohodné atmosféry léčebny.

Za redakci dáváme týmu BrainFAQ už podruhé 5/5 hvězdiček a věříme, že Kukaččí hnízdo není poslední výzva, která nás od nich potkala.


Redakce, 10.01.2018

Únikové hry od BrainFAQ

 Recenze hry 

Dědictví

Váš dědeček byl vášnivý hádankář a zasloužit si jeho dědictví není jen tak. Ty už víš, kde hledat závěť. Dostaneš se k ní dřív než šílená teta Ester?
Více informací o hře

Kde si escape game Kukaččí hnízdo zahrát?